Як і чим забруднені річки Волині (інтерактивна мапа)На основі даних Державного агентства водних ресурсів розробили інтерактивну карту забрудненості річок в Україні. На карті ‒ понад 400 пунктів контролю річкової води. Користувачі проекту "Чиста вода" можуть переглянути до 16 параметрів забруднення, а також з’ясувати, як його рівень змінювався протягом п’яти років. Об этом сообщает krot-n.info со ссылкой на СМИ.


Є тут показники й щодо Волинської області. Зокрема, вказані параметри річок Стир, Турії, Стоходу, Прип’яті та Вижівки.


ЧИТАТИ ТАКОЖ: Назвали підприємства, які найбільше забруднюють Волинь


У всіх пунктах для аналізу показане перевищення показника "Біохімічне споживання кисню". Показники річки Стир у межах Луцька показують перевищення по параметрах іонів амонію, нітрит-іонів та біохімічного споживання кисню.


Довідково:


Важливе значення для якості води має вміст іонів амонію та нітрит-іону. Іон амонію з’являється у воді внаслідок розчинення у ній аміаку — продукту розкладу органічних азотовмісних речовин. Присутність у поверхневих водах іонів амонію зв’язана як із природними процесами, так і з антропогенним впливом. До природних процесів відноситься біохімічна деградація білкових речовин, що найбільше характерно для періоду відмирання фітопланктону. Значна кількість амонію може надходити з поверхневим стоком і атмосферними опадами. Високі концентрації амонію характерні для побутових стічних вод і промстоків підприємств харчової, хімічної, лісохімічної промисловості. Підвищений вміст нітритних іонів свідчить про посилене розкладання органічних речовин, що зв’язано з органічним забрудненням, тобто є важливим санітарним показником.


Біохімічне споживання кисню — показник забруднення, що характеризується кількістю кисню (в мг), який за встановлений період часу витрачено на окислення забруднювачів водойми, що містяться в одиниці об’єму (зазвичай в 1 л) при 20°С.


Більш високі показники БСК вказують на забруднення природних вод.


Джерело статті: “https://konkurent.in.ua/news/luck/28196/ak-i-chim-zabrudneni-richki-volini-interaktivna-mapa.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя