Два облгази програли суд та зобов’язані перерахувати “захмарні” платіжки на газ


“Вінницягаз” та “Волиньгаз”, що входять до групи компаній олігарха Дмитра Фірташа, не змогли оскаржити у судах рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)

Про це йдеться в опублікованих рішеннях Волинського та Вінницького судів. Об этом сообщает gpravda.in.ua со ссылкой на СМИ.

Зазначається, що НКРЕКП ухвалила рішення оштрафувати ці облгази на 850 тис. грн гривень кожен та зобов’язала їх перерахувати обсяги спожитого газу, які вони вписували у платіжки своїм споживачам.

До цього облгази умисне збільшили обсяги, посилаючись на “приведення обсягів спожитого газу до стандартних умов”.

Облгази це рішення вирішили оскаржити у судах.

Втім Волинський окружний адміністративний суд та Вінницький окружний адміністративний суд вирішили відмовити “Волиньгазу” та “Вінницягазу” (відповідно) у задоволенні цих скарг.

 • Раніше повідомлялося про отримання українцями платіжок за газ із завищеними сумами.

 • Платіжки за газ оформлювали із перерахунками за 30 місяців після скасування Касаційним адмінсудом Верховного суду встановлених урядом в 2016 році норм споживання газу для споживачів без лічильників

 • Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Національная комісія детально перевірить усі облгази країни через шахрайство з платіжками та порадив платити лише за фактично спожитий газ і не більше 8,55 грн за кубометр.

 • Раніше "Нафтогаз" звинуватив Міністерство палива та енергетики у тому, що при підвищенні цін на газ на 23% рахунки частини споживачів зросли у 3 рази через завищення норм споживання газу без лічильників. Після програного суду Міненерго навмисне затягувало з підготовкою нової постанови, вважають в “Нафтогазі”.

 • Після цього Кабінет Міністрів України ухвалив рішення рекомендувати “Нафтогазу”забезпечити всіх громадян України безкоштовними лічильниками газу.

 • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) просить дозволити позапланову перевірку роботи 30 облгазів в режимі добового балансування.

 • 19 березня завершились перевірки Вінницягаз, Волиньгаз, Київоблгаз, які фігурують у "справі коефіцієнтів".

 • ПАТ "Хмельницькгаз", ПАТ "Закарпатгаз", ПАТ "Івано-Франківськгаз" та ПАТ "Харківгаз" оштрафували на 850 тис. грн кожен за приведення поставлених обсягів газу до стандартних умов.

 • Після цього НКРЕКП наклала штраф на “Запоріжгаз”, “Чернівцігаз”, “Львівгаз” та “Чернігівгаз” та зобов’язала зробити перерахунок всім споживачам до 18 квітня.

 • Комісія оштрафувала вже 11 облгазів за "домальований" у платіжках газ.

 • ТОВ "Регіональна газова компанія", що управляє всім газовим бізнесом Дмитра Фірташа, оскаржувала висновки перевірок Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/04/10/dva_oblgazy_prograly_sud_ta_zobovyazani_pererakhuvaty_zakhmarni_platizhky_na_gaz”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя