Від децентралізації усунуть обласних депутатів

У Верховній Раді зареєстрували зміни до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад". Ними передбачено спрощення процедури створення ОТГ. Розмір та межі нових об’єднаних територіальних громад формуватимуть виконавчі органи ОДА без участі депутатів обласних рад, повідомляє кореспондент Vlasno.info. Об этом сообщает svitua.in.ua со ссылкой на СМИ.

— Обласну раду можна не виключати з процесу, якщо вона робить все для створення та розвитку об’єднаних територіальних громад. А якщо вони займаються "політичними лязгами" та самопіаром, то потрібно передати ці повноваження адміністрації. Проте у цьому випадку необхідно проводити комплексне обговорення з громадськістю та представниками громад, що об’єднуються, — сказав голова Асоціації міст України у Вінницькій області Владислав Філатов.

decentralizazia 1 1

Станом на зараз у Вінницькій області досі не до кінця прийнятий перспективний план. Обласна рада затвердила адмінподіл лише 17 з 27 районів області.

— Майже на кожній сесії обласної ради, починаючи з 2015-го року, вносяться зміни до перспективного плану. Це дуже гальмує процес об’єднання, бо завжди останнє слово за Мінрегіоном, а вони приймають далеко не всі ці зміни. Цей законопроект — перший крок у переході від добровільності об’єднання громад до економічної доцільності, — пояснив експерт Центру розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області Євген Шаповалов.

decentralizazia 5 1

Після затвердження змін до Закону необхідно зробити певні кроки. Після згоди на об’єднання потрібно отримати погодження Юридичного відділу Вінницької ОДА. Потім його розгляне відповідний орган при ОДА.

Зараз цим займається міжвідомча регіональна робоча група з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Вінницької області. До її складу входять всі директори департаментів та керівники управлінь Вінницької ОДА, а також заступник голови ОДА Олександр Крученюк. "За згодою" на засіданні може бути присутня нардепка Лариса Білозір, вінницький міський голова Сергій Моргунов, керівники місцевих вишів, заступник голови Вінницької обласної ради Михайло Кременюк та голови профільних громадських організацій.

Останній підпис під змінами до перспективного плану ставить голова Вінницької ОДА Владислав Скальський.

Читайте також: На нову назву села на Вінниччині чекали три роки

Фото: Vlasno.info.


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/32495-vid-detsentralizatsii-usunut-oblasn”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя